Cliquam eget arcu magna, vel congue dui. Nunc auctor mauris tempor leo aliquam vel porta …

CSS یکی از تکنولوژی های اصلی برای طراحی صفحات و اپلیکیشن های وب می باشد. مهم نیست قصد ساخت چه سایت و اپلیکیشنی را داشته باشید, باید در ساخت آن از CSS استفاده کنید.

CSS یک زبان استایل نویسی و از نوع اعلانی می باشد که نحوه نمایش یک صفحه وب را توصیف می کند.

اگر با HTML آشنایی داشته باشید می دانید که HTML ساختار یک صفحه را شکل می دهد. با CSS می توان بوسیله اعمال رنگ ها و فونت های مختلف, تنظیم فاصله های بین عناصر و مرتب سازی چیدمان صفحه, آن ساختار را زیباسازی کرد.

هدف اصلی CSS جداسازی ویژگی های ظاهری یا نمایشی یک صفحه وب از محتوای آن است. که این جداسازی باعث آسان شدن مرحله طراحی و نگهداری پروژه می شود. همچنین باعث انعطاف در زیباسازی صفحات وب نیز می شود.

برای درک بهتر موضوع خانه ای که در آن زندگی می کنید را در نظر بگیرید. دیوارهای خانه, مبل, یخچال و هر چیزی که در خانه می بینید HTML است. در حالی که CSS تعیین می کند دیوار چه رنگی داشته باشد, یا جهت مبل به کدام سمت باشد و یا اینکه فاصله یخچال از کابینت کنار آن چه اندازه باشد. اگر زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت (Javascript) نیز به گوشتان خورده است, در این مثال باید گفت کار این زبان تعیین عملکرد کنترل تلوزیون یا کولر گازی خانه شما است. یا اینکه زمانی که کلیدی را فشار می دهید چه اتفاقی برای کدام چراغ خانه شما بیافتد. یا عملکرد زنگ خانه شما و غیره.